۹ دی , ۱۳۹۳

لوگو ها نقش اصلی را در برند سازی بازی می کنند. یک لوگو خوب می تواند کمک بزرگی به شناختن کالا یا خدمات شما بکند. در این مقاله به صراحت به شما می گوییم که از طریق طراحی قوی و مراحل باز طراحی چطور برند ها به خوبی خودشان را ارائه می کنند.

البته، برای کسانی که در شغل شان موفق هستند، معانی پنهان در این لوگو ها به خوبی قابل درک نیست. شما نمی توانید ابتکار این طراحی ها را دریابید و اینکه چگونه آنها مفهوم شان را با استفاده از نماد ها و شکل ها بیان می کنند. ما ۲۵ لوگو را گردآوری کردیم که پی برده ایم مفهوم پنهان پشت طراحی شان دارند.

لوگو Amazon

amazon

این فروشگاه آنلاین عظیم «آمازون» نامیده شده تا گستردگی آن را بیان کند. علاوه بر این با فلشی که از حرف A تا Z کشیده شده بیان می کند که همه چیز از شیرمرغ تا جان آدمیزاد در این فروشگاه موجود است که ممکن است رضایت شما را فراهم کند، پس از این دومین معنی فلش یک لبخند است.

FedEx

fedex

به نظر می رسد لوگوی این کمپانی حمل و نقل به سادگی نامش باشد. با این حال، اگر برای بار دوم نگاهی به فاصله ی بین E و X بیاندازید، متوجه یک فلش می شوید. که ماهرانه در بین آنها قرار گرفته است، جای شگفتی نیست که فلش نمایانگر سرعت و دقت است.

Sony VAIO

vaio

«وایو» برند سونی برای تولید لپ تاپ هایش است. (سونی به تازگی امتیاز تولید لپ تاپ های وایو را واگذار کرده است). این لوگو فقط بیانگر اسم برند به معنای تبدیل موج آنالوگ به دیجیتال نیست. موج آنالوگ در حروف V و A و I و O نمایانگر شده و از طرف دیگر این حروف نشان دهنده ی ۰ و ۱ است، که این دو رقم نماد کد نویسی «دیجیتال» هستند.

Sun Microsystems

sun-microsystem

این لوگو توسط دانشمند علوم کامپیوتر وگان پرت طراحی شده است. با اینکه این طرح خیلی مورد علاقه ی طراحان نیست، پرت با طراحی اش ابتکار به خرج داده و لوگوی سان را طوری ساخته که از هر طرف آن را ببیند با تایپو گرافی کلمه SUN مواجه می شوید.

Hershey’s

hersheys

شکلات بوسه ی هرشی خیلی بامزه است می توانید آن را به کسی با کنایه تعارف کنید: یه بوس می خوای؟ این شوخی به کنار، به لوگو برگردیم بین حرف KوI یک بوسه ی شکلاتی قرار گرفته است.

Carrefour

carrefou

نام هایپر مارکت مشهور فرانسوی به معنی تقاطع است. بنایراین، فلش قرمز و آبی هر کدام به جهت مخالفی اشاره می کنند. اگر با دقت کافی به لوگو نگاه کنید، قادر خواهید بود حرف C را که به شکل هوشمندانه ای در فضای میان دو فلش جاسازی شده است ببینید.

Northwest Airlines

airlines

این لوگوی خط هوایی نورت وست تا سال ۲۰۰۳ بود. این لوگو به خوبی طراحی شده تا از فضای میان دو حرف N و W به خوبی استفاده کند. همچنین مثلث داخل دایره نشان دهنده ی عقربه ی قطب نمایی است که رو به شمال غربی دارد.

NBC

nbc

ان بی سی در آغاز به عنوان شبکه طاووس شناخته می شد وقتی که نشانه ی این پرنده به عنوان لوگوی آن در سال ۱۹۵۶ استفاده شد. این طاووس اکنون دارای شش رنگ است که هر رنگ نمایانگر یک بخش از تلویزیون است: اخبار، ورزش، سرگرمی، و.. علاوه براین، سر طاووس به سمت راست قرار گرفته است که نشان دهنده ی این است که این شبکه تلویزیونی توجه به آینده دارد.

Goodwill

good-will

به عنوان یک بنیاد غیر انتفاعی که به مردم محروم کمک می کند، به راحتی قابل درک است که لوگوی «گود ویل» نشانگر لبخند باشد به این معنی که این سازمان به محرومین کمک می کند تا زندگی بهتری داشته باشندواگر با دقت بیشتری به حرف G نگاه کنید شما همان نیم رخ خندان را خواهید دید. اکنون این لوگو حرف G است یا یک صورتک خندان؟

Toblerone

troblerone

دوباره شکلات! لوگوی تابلرون از لوگوی هرشی پیچیده تر است. با دقت به کوه نگاه کنید تا خرس را وسط نقش کوه ببینید. دلیل وجود این خرس به منشا این کمپانی شکلات سازی سوئیسی بر می گردد که در شهر برن سوئیس تاسیس شده است، برن در سوئیس به عنوان شهر خرس ها شهرت دارد.

Le Tour De France

le-de-tour-france

فقط نام این رقابت سالانه مهم دوچرخه سواری در لوگوی آن قرار نداردو به دقت به حرف R و دایره ی زرد جلوی آن نگاه کنید. شما یک دوچرخه سوار را در حال رکاب زدن خواهید دید. این دایره زرد همچنین نشان دهنده ی خورشید است که مشخص می کند که این مسابقه در طول روز برگزار می شود.

London Symphony Orchestra

london

پس از نگاه اول این لوگوی ساده به نظر می آید شامل سه حرف اول کلماتی باشد که با آن نوشته می شود «ارکستر سمفونیک لندن» اما اگر با دقت به تصویر نگاه کنید خواهید دید این خط موج دار تصویر انتزاعی یک رهبر ارکستر است که دارد عصای رهبری اش را تکان می دهد.

MyFonts

my-fonts

«مای فونتس» منبعی از فونت ها است که تمام احتیاج های شما را به فونت رفع می کند. به عنوان یک سایت مرجع فونت چه چیزی از این بهتر که یک دست نویس از «My Fonts» را به عنوان لوگو انتخاب کنند؟ این لوگو بیان می کند که شما به هر فونتی که مورد نیازتان است دسترسی دارید.

Facebook Places

facebook-places

کسی سرویس منحل شده ی فیس بوک پلیسز را به خاطر می آورد؟ در نظر داشته باشید که به عنوان رقیب اصلی سایت «فور اسکوئر» تمامی کاری که باید انجام دهید این است که به طراحی آن شباهت پیدا کنید. به خصوص مستطیل که نماد نقشه است. شماره ۴ را روی نقشه نمی بینید؟

Spartan Golf Club

spartan

مانند اکثر لوگوهای این فهرست تلاش داشت است که نامش را در لوگو ارائه کند. و این کار را به خوبی با نشان دادن ۲ چیز انجام داده است. اولین تصویر نشان دهنده ی ضربه زدن یک گلف باز در این باشگاه است. دومین تصویر نیم رخ یک جنگجوی اسپارتی است.

Cluenatic

clue

اگر نتوانسته اید از روی اسم حدس بزنید، «کلوناتیک» یک بازی معمایی است. و بازی معمایی احتیاج به یک معما به عنوان لوگو دارد. اینجا، کلمه Clue طوری طراحی شده که شبیه به یک هزارتو به نظر برسد. علاوه بر این اگر به لوگو به شکل کلی نگاه کنید، به نظر شبیه به کلید می آید.

Cisco

cisco

سیسکو برای طراحی، تولید، و فروش تجهیزات شبکه مشهور است. بنابراین تعجب برانگیز نیست که آنها تصمیم گرفته اند سیگنال دیجیتال را در لوگوی شان نشان دهند. اما این سیگنال دیجیتال معنای دیگری هم دارد. در واقع این سیگنال تصویری انتزاعی از پل مشهور گلدن گیت در سان فرانسیسکو است. با انتخاب این لوگو، سیسکو هم کاری را انجام می دهد وهم محل کار خورد را به تصویر کشیده است.

Eighty 20

8-20

در نگاه اول، به نظر شما می رسد که لوگوی این شرکت داده پردازی فقط از دو ردیف مربع بی هیچ قصدی ساخته شده استو در واقع در دستگاه دو واخدی ردیف بالایی ۱۰۱۰۰۰۰ و ردیف دوم ۰۰۱۰۱۰۰ است.این کدهای دو واحدی به ترتیب ۸۰ و ۲۰ را نشان می دهند. و در کنار همدیگر اسم شرکت را نشان می دهند. شما امتیاز بیشتری می گیرید اگر بدون این توضیح پی به معنای این لوگو برده باشید.

Nintendo Gamecube

nintendo

من مطمئن هستم که همه با این موافق هستند که این لوگو به خوبی نشان دهنده ی بازی اش است. اما اگر هوشمندانه تر دیده شود. خط های آبی حرف G را ساخنه اند و فضای سیاه بین آنها حرف C را ساخته است. این دو حرف نشان دهنده چه هستند؟ درست است Game Cube

US Cyber Command

us-cyber

چرا این لوگو در این لیست قرار دارد؟ این که به نظر شبیه به لوگوهای مزخرف دولت آمریکا است. فرماندهی سایبری می خواهد شما به چه فکر کنید. نگاه دقیق تر ی به حلقه ی طلایی بیدازید و ۳۲ کاراکتر را در داخل آن مشاهده کنید. درک معنای این کاراکترها قدری دشوار است. خیلی ها فکر می کنند ماموریت این فرماندهی در این ۳۲ کاراکتر رمزنگاری شده است.

Microsoft XNA

xna

XNA مجموعه ای از ابزارها است که برای برنامه نویسان بازی کاربرد دارد. خط نارجی که یکی از خط های تشکیل دهنده ی X است در واقع کد مورسی است که XNA را نشان می دهد.

Picasa

picasa

لوگوی سایت ویرایش و به اشتراک گذاری تصویر گوگل فقط نشان دهنده ی شاتر دوربین نیست. مفهموم کلمه ی پیکاسا نقش مهمی در این لوگو بازی می کند . پی مخفف کلمه تصویر به انگلیسی و کاسا به زبان اسپانیایی به معنای خانه است. متوجه خانه در میان این پره های رنگارنگ این شاتر شده اید؟

Rdio

rdia

اگرچه حرف A از این لوگو حذف شده است، این لوگو نشان دهنده ی سرویس آنلاین رادیویی است. در فاصله ی حرف D و O یک نت موسیقی قرار گرفته است.

The Bronx Zoo

zoo

باغ وحش برانکس در شهر نیویورک قرار دارد. طبیعتاً یک باغ وحش از حیوانات در لوگویش استفاده می کند ( در این نمونه زرافه و پرندگان) در لوگوی این باغ وحش قرار گرفته است. اما صبر کنید، نگاه دوباره ای به پاهای زرافه ها بکنید که به شکل هنرمندانه ای شهر نیویورک در میان پاهای آنها تصویر شده است.

Pittsburgh Zoo

zoo-2

باغ وحش های آمریکایی دوست دارند از فضاهای منفی در طراحی هایشان استفاده کنند. و باغ وحشی پیتسبورگ در پنسیلوانیا به زیبایی از این تکنیک استفاده کرده است. متوجه چیزی در این لوگو نشده اید، یک گوریل و یک شیر روبروی هم در دو طرف درخت قرار گرفته اند.

شما چه لوگوی دیگری را لایق این لیست می دانید؟آن را از طریق نظرات با ما در میان بگذارید.

رمزگشایی لوگوی مشهورترین شرکت های جهان
۱ از ۱ رای
اين مطلب را به اشتراك بگذاريد
  • Facebook
  • Twitter
  • Google+
  • Linkedin

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>