۲۶ دی , ۱۳۹۳

آکادمی علوم و هنرهای سینما ( اسکار ) امروز از نامزدهای ۲۰۱۵ خود در ۲۴ بخش مختلف سینمایی رونمایی کرد. تعدادی از برترین فیلم‌های امسال (به غیر از Selma) حضور بسیار پررنگی در میان نامزدها دارند و تعدادی از فیلم‌های تحسین‌شده سال گذشته چون Foxcatcher نیز نتوانسته‌اند جایگاه قابل‌قبولی در این لیست داشته باشند.

نکات قابل توجهی بسیاری در این لیست وجود دارد. به عنوان مثال انیمیشن دوست‌داشتنی و مشهور Lego Movie در لیست نامزدهای بهترین انیمیشن جای نگرفته است. نت‌فلکیس بار دیگر با مستندی جدید به نام Virunga در لیست برترین مستندهای سال قرار گرفته و مستند پر سر و صدای Citizenfour ساخته لورا پویتراس که به زندگی ادوارد اسنودن می‌پردازد نیز در لیست بهترین مستندهای سال قرار دارد.

همچنین اگرچه فیلم Interstellar کریستوفر نولان در برخی بخش‌ها نامزد شده، اما در بخش‌های مهم اسکار غایب است. فیلم جدید Inherent Vice از ساخته‌های کارگردان مشهور سینما پاول توماس اندرسون هم در بخش بهترین فیلم مورد بی‌توجهی قرار گرفته و در عین حال هیچ‌کدام از بازیگران فیلم Boyhood در لیست بهترین بازیگران مرد یا زن حضور ندارند.

در نهایت قرارگیری فیلم American Sniper کلینت ایستوود است که در بحبوحه جنگ عراق می‌گذرد در بخش بهترین فیلم‌ها جالب‌توجه است. چندین سال است که آکادمی با قراردادن فیلم‌های مربوط به جنگ عراق و افغانستان چون Heart Locker و Zero dark Thirty توجهی بیش از حد به آن‌ها نشان می‌دهد و تک تیرانداز آمریکایی نیز از این توجه بی‌نصیب نبوده است.

مراسم اسکار امسال در ۲۲ فوریه (سوم اسفند) با مجری‌گری نیل پاتریک هریس و در دالبی تیاتر لس آنجلس برگزار می‌شود. لیست کامل نامزدهای اسکار ۲۰۱۵ را در زیر مشاهده می‌کنید.

academy-award-2015

فهرست نهایی اسکار ۲۰۱۵

بهترین فیلم

American Sniper
Birdman
Boyhood
The Grand Budapest Hotel
The Imitation Game
Selma
The Theory of Everything
Whiplash

نامزدهای بهترین بازیگر مرد

استیو کارل – فیلم Foxcatcher
بردلی کوپر – American Sniper
بنددیکت کمبربچ – The Imitation Game
مایکل کیتون – Birdman
ادی ردماین – The Theory of Everything

نامزدهای بهترین بازیگر زن

ماریون کوتیارد – Two Days, One Night
فلیسیتی جونز – The Theory of Everything
جولیان مور – Still Alice
روساموند پایک – Gone Girl
ریس ویترسپون – Wild

نامزدهای بهترین بازیگر مکمل مرد

رابرت دووال – The Judge
ایتان هاوک – Boyhood
ادوارد نورتون – Birdman
مارک روفالو – Foxcatcher
جی.کی سیمونز – Whiplash

نامزدهای بهترین بازیگر مکمل زن

پاتریشیا آکروته – Boyhood
لورا درن – Wild
کیرا نایتلی – The Imitation Game
اما استون – Birdman
مریل استریپ – Into the Woods

نامزدهای بهترین انیمیشن بلند سال

Big Hero 6
The Boxtrolls
How to Train Your Dragon 2
Song of the Sea
The Tale of the Princess Kaguya

نامزدهای بهترین فیلم برداری

امانوئل لوبسکی – Birdman
رابرت یومن – The Grand Budapest Hotel
لوکاس زال و ریزارد لنچوسکی – Ida
دیک پوپ – Mr. Turner
راجر دیکنز – Unbroken

نامزدهای بهترین طراحی و لباس

The Grand Budapest Hotel
Inherent Vice
Into the Woods
Maleficent
Mr. Turner

نامزدهای بهترین کارگردانی

آلخاندرو ایناریتو – Birdman
ریچارد لینکلیتر – Boyhood
بنت میلر – Foxcatcher
وس اندرسون – The Grand Budapest Hotel
مورتن تیلدم – The Imitation Game

نامزدهای بهترین مستند بلند

Citizenfour
Finding Vivian Maier
Last Days in Vietnam
The Salt of the Earth
Virunga

نامزدهای بهترین مستند کوتاه

Crisis Hotline: Veterans Press 1
Joanna
Our Curse
The Reaper
White Earth

نامزدهای بهترین تدوین فیلم

American Sniper
Boyhood
The Grand Budapest Hotel
The Imitation Game
Whiplash

نامزدهای بهترین فیلم خارجی

از لهستان Ida
از روسیه Leviathan
از استونی Tangerines
از موریتانی Timbuktu
از آرژانتین Wild Tales

نامزدهای بهترین گریم

Foxcatcher
The Grand Budapest Hotel
Guardians of the Galaxy

نامزدهای بهترین موسیقی اریجینال فیلم

الکساندر دپلا – The Grand Budapest Hotel
الکساندر دپلا – The Imitation Game
هنس زیمر – Interstellar
گری یرشون – Mr. Turner
یوهان یوهانسون – The Theory of Everything

نامزدهای بهترین آهنگ اریجینال

Everything is Awesome – The Lego Movie
Glory – Selma
Grateful – Beyond the Lights
I’m Not Gonna Miss You – Glen Campbell… I’ll Be Me
Lost Stars – Begin Again

نامزدهای بهترین طراحی تولید (پروداکشن دیزاینر)

The Grand Budapest Hotel
The Imitation Game
Interstellar
Into the Woods
Mr. Turner

نامزدهای بهترین فیلم کوتاه (انیمیشن)

The Bigger Picture
The Dam Keeper
Feast
Me and My Moulton
A Single Life

نامزدهای بهترین فیلم کوتاه

Aya
Boogaloo and Graham
Butter Lamp
Parvaneh
The Phone Call

نامزدهای بهترین صداگذاری

American Sniper
Birdman
The Hobbit: The Battle of the Five Armies
Interstellar
Unbroken

نامزدهای بهترین میکس صدا

American Sniper
Birdman
Interstellar
Unbroken
Whiplash

نامزدهای بهترین جلوه‌های ویژه

Captain America: The Winter Soldier
Dawn of the Planet of the Apes
Guardians of the Galaxy
Interstellar
X-Men: Days of Future Past

نامزدهای بهترین فیلمنامه اقتباسی

جیسون هال – American Sniper
گراهام مور – The Imitation Game
پاول توماس اندرسون – Inherent Vice
آنتونی مکارتن – The Theory of Everything
دیمین چازل -Whiplash

نامزدهای بهترین فیلمنامه اریجینال

آلخاندرو ایناریتو، نیکولاس جیاکوبونه، الکساندر دینلاریس جونیور و آرماندو بو – Birdman
ریچارد لینکلیتر – Boyhood
ای‌. مکس فرای و دان فوترمن – Foxcatcher
وس اندرسون – The Grand Budapest Hotel
دان گیلروی – Nightcrawler

نامزدهای نهایی اسکار ۲۰۱۵
۵ از ۱ رای
اين مطلب را به اشتراك بگذاريد
  • Facebook
  • Twitter
  • Google+
  • Linkedin

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>