۲۷ دی , ۱۳۹۳

می خواهید عکسی به یادگار از خودتان بگیرید تا آن را در صفحه ی اینستاگرام بچه های پولدار تهران آپلود کنید یا مثل دوستانتان از خودتان سلفی بگیرید.اما متأسفانه، آنقدر بد عکس هستید که فتوشاپ با آن یال و کوپالش، زیرِ روتوش کردنِ عکس تان سه قلو می زاید. چکار می کنید تا عکس تان سر از صفحه ی ضایع ترین عکس های فیسبوک در نیاورد؟ با ما باشید تا روش های ساده ای برای خوش عکس شدن به شما یاد بدهیم.

selfie-how-take-photo

۱-اگر از آن هایی هستید که از هر ۱۰ عکس ۱۱ تایش را چشمک می زنید و در بیشتر عکس ها شبیه سرانِ حزب کمونیست چین می شوید، چند لحظه قبل از عکس گرفتن چشمانتان را ببندید و سپس به آرامی باز کنید.

۲-اگر سه لایه غبغب دارید که شما را شبیه مجسمه ی بودا می کند، گردن را بالا کشیده و صورت تان را نیز کمی به سمت جلو سوق دهید. گردن را کمی خم کنید تا پیشانی تان به جلو و چانه تان به زیر برود. یک چیزی شبیه به حالت آماده سازی برای گردن زدن توسط داعش. مطمئناً کمی گردن تان اذیت می شود، اما اگر این چند ثانیه را تحمل کنید بهتر از آن است که افراد از خدا بی خبر با دیدن عکس تان یک عمر برایتان ادای بوقلمون در بیاورند.

۳-بهتر است برای آرایش کردن خود، وسایل بنایی از قبیل بیل و ماله را کنار گذاشته و کاری کنید که خدا را خوش بیاید. نصیحت آرایشگران این است که در هنگام زیر سازی خیلی خود را سفید نکنید زیرا خدای نکرده موقعی که فلش دوربین زده شود از شدت سفیدی شبیه روحِ رفیقِ اسکروج در داستان چارلز دیکنز می شوید. سعی کنید رنگ صورت و گردن تان را با هم مَچ کنید. (معمولاً چون گردن سفید تر است مقدار بیشتری سفید کننده به گردن بمالید)

۴-چشم ها سلاح های پنهان خانم ها برای اغواگری هستند. برای اینکه در عکس چشمان تان شبیه چشم های روباه شود از ریمل و خط چشم و مژه مصنوعی دریغ نکنید. از ما گفتن، بزرگنمایی چشم ها توجه برانگیز خواهد بود.

۵-عکس های خوب تان را کنار هم بگذارید و سعی کنید نقاط تشابه شان را پیدا کنید. در کدام زوایا خوش عکس ترید؟ چه جور لبخندی بیشتر به شما می آید؟ سعی کنید در عکس های بعدی هم بیشتر از این الگوها پیروی کنید.

selfie-how-take-photo1

۶-خندیدن عکس را زیبا می کند. اما خندیدن به شیوه ی اسب های آبی فقط در کانال نشنال جئوگرافیک طرفدار دارد. بازیگران هالیوود برای اینکه موقع خندیدن زبان کوچک شان معلوم نشود، زبان شان را پشت دندان هایشان قرار می دهند تا حواس شان باشد دهان شان بیش از حد باز نشود.

۷-ایرانی ها در زمینه ی ابرو جایی برای پیشرفت باقی نگذاشته اند. نژادمان طوری است که عموماً ابروهایی مشکی، کشیده و پر پشت داریم. با این حال از آنجایی که بر اثر عکاسی ویژگی های فیزیکی کمی ملایم تر از آن چیزی که هستند، نمایان می شوند، بهتر است کمی به ابروهای خود مداد بکشیم تا دل خارجی ها را بیشتر بسوزانیم.

۸-موها را با استفاده از اسپری براق کننده ی مو برق بیاندازید.

۹-اگر چند تار موی تان به صورت پراکنده، قصد همکاری با شما را ندارند و مثل شاخک های سوسک به هوا رفته اند، می توانید از روغن خشک موی سر استفاده کنید. اما به اندازه. اگر می ترسید که زیادی روغن به سرتان بمالید، ابتدا آن را روی کف دست تان بریزید و سپس با استفاده از نوک انگشتان، آن را به موهای تان بمالید تا عکس تان تبدیل به تصویر روی جلد کتاب الکتریسیته ی استاتیک نشود.

۱۰-درست قبل از اینکه شمارش معکوس عکاس تمام شود، به یک قسمت نورانی نگاه کنید. با این کار مردمک چشم تان کوچک می شود و باعث می شود چشمان تان درعکس مثل چشم های خروس قرمز نشود.

۱۱-برای زنده کردن خاطرات تان از کارتون سندباد، به هندوستان سفر کرده اید و روی یک فیلِ نشسته اید. به هیچ وسیله ی آرایشی دسترسی ندارید و می خواهید عکس خاطره انگیزی بیندازید تا ۴۰ سال بعد که در خانه سالمندان نشسته اید، با نگاه کردن به آن عکس حس ماجراجویی تان به قُل قُل بیفتد. با ۲ حرکت ساده خودتان را خوش عکس تر کنید. ابتدا با یک دستمال مرطوب صورت خود را تمیز کنید و سپس یک نیشگون درشت از لپ های خود بگیرید تا لُپ ها یتان شبیه هلو شود.

selfie-how-take-photo2

۱۲-اگر لوازم آرایشی دم دست تان است، رژ گونه را فراموش نکنید. می توانید با رنگ صورتی ملایم سایه ای بر روی گونه های خود بکشید تا عکس تان سه بُعدی به نظر برسد.

۱۳-به افق های دور بنگرید. ژست نگاه کردن مستقیم به لنز دوربین را برای عکس لاتاری گرین کارت امریکا کنار بگذارید، زیرا بدعکسی برایشان ملاک نیست.

۱۴-جلوی یک دیوار سفید بایستید. رنگ روشن پشت زمینه می تواند چهره تان را نورانی تر کند. رنگ سفید باعث می شود تا دوربین بتواند توازن صحیح بین رنگ ها را برقرار کند. با این کار رنگ پوست تان شبیه رنگ پوست سِرِندی پیتی نخواهد شد.

۱۵-اگر می خواهید لب هایتان در عکس بیشتر شبیه لب های توپراک (بازیگر سریال عمر گل لاله) باشد (تا شبیه همیِّت در سریال شمیم عشق) از رژ لب روشن تر استفاده کنید زیرا رنگ های تیره لب ها را کوچکتر و مسن تر نشان می دهند.

۱۶-در تصاویر بیشتری حضور داشته باشید. افرادی که فکر می کنند ” فتوژنیک ” نیستند، اغلب از عکس گرفتن فراری هستند در حالی که حتی عکاس های حرفه ای هم که با سوپر مدل های زیبا همکاری می کنند و می خواهند فقط یک عکس برای روی جلد مجله بگیرند، ۵۰ بار از طرف عکس می گیرند تا بالاخره یکی مورد پسند واقع شود.

۱۷-تصاویری که از بالای سر گرفته می شود بهتر از تصاویری است که از پایین گرفته شده و سوراخ های بینی را نشان می دهد. اگر قد تان از عکاس بلند تر است و دوست دارید که چنین عکسی داشته باشید، یک جایی بنشینید یا اینکه از یک مونوپاد استفاده کنید که تازگی ها مد شده است.

selfie-how-take-photo3

۱۸-از قرارگرفتن در زیر نور مستقیم خودداری کنید مگر اینکه بخواهید عکس تان را برای پوستر فیلم ترسناک بگیرید. برای عکس گرفتن از نور طبیعی یا نور مصنوعی ملایم – که به صورت تان بتابد – استفاده کنید.

۱۹-برای اینکه ژست تان خود به خود در بیاید، سعی کنید یک شیء متناسب با موضوعِ عکس برداری را در دست بگیرید و یا به آن تکیه کنید. مثلاً اگر به بازدید از خانه ی سالمندان رفته اید می توانید یک شاخه گل در دست بگیرد، اگر عاشق هستید می توانید به درخت بید مجنون تکیه بدهید، اگر برای افتتاح یک پروژه ی احداث تیمارستان رفته اید کلنگ در دست بگیرید و اگر برای گرفتن وام ۲۰ میلیاردی و کم بهره از شعبه ی اصلی بانک ملی رفته اید هم می توانید سوار شیرهای سنگی جلوی در بانک شده و عکس بگیرید.

۲۰-یکی از مصنوعی ترین کارهایی که می توانید در هنگام عکس گرفتن انجام بدهید گفتنِ “سیب” است. البته برای عکس های هیئتی چاره ی دیگری هم نیست. یک چارلی چاپلین بود که می توانست همه را در یک لحظه و از ته دل بخنداند . بجای این کار، سعی کنید قبل از گرفتن عکس با عکاس بگو بخند راه بیندازید و جوک بگویید تا خنده تان طبیعی باشد.

چگونه سلفی بگیریم؟ ۲۰ تکنیک برای اینکه خوش‌ عکس‌ تر شویم
۳٫۸۴ از ۵۶ رای
اين مطلب را به اشتراك بگذاريد
 • Facebook
 • Twitter
 • Google+
 • Linkedin

نظرات كاربران

 1. Atena می‌گه:

  من چشمانی خرمایی دارم ولی در عکس هایم یا رنگ چشمانم قرمز و براق است یا رنگ واقعی چشم نیست و همیشه این موضوع عکس های من را خراب می کند و همه از من میپرسند که لنز کذاشته ام یانه
  چی کار کنم؟

 2. mahdiyeh می‌گه:

  من کلا عکسام خوب نمیشه.شاید از بیست تا یکی دوتاش خوب بشه.خیلی بده.چشمام سبزه پوستمم تقریبا سبفیده.کلا عکسام ی جور متفاوت با خودم می شه.همه از قیافم تعریف می کنن.خوشگلم ولی عکسام……….
  چی کار کنم؟

 3. saeed می‌گه:

  دمت گرم خیلی باحالی

  کلی خندیدم به این مثال ها

  مطلب عالی بود داداشی

 4. وبلاگتون عالیه خیلی خوشم اومد از مطالبتون، فقط کاش ی مطلبی هم در مورد اینکه وقتی میخوایم عکس سلفی بگیریم چ ژستایی رو باید ب کار بگیریم رو اینجا قرار میدادین اگ اینکارو بکنین ک لطف کردین. بازم تشکر میکنم ازتون……. مررررررررسی

 5. نازنین می‌گه:

  بینی من اصلا کج نیست اما در عکس ها چه سلفی چه غیر سلفی بینیم خیلی خیلی کج و غیر عادی میوفته و همین عکس هامو خراب میکنه لطفا کمکم کنید.

 6. Nasti می‌گه:

  عالی بود مرسی

 7. لیلا می‌گه:

  من اصلا به خودم شباهت ندارم تو عکسم زشششششششششتتم شدید

 8. مريم می‌گه:

  من تو عکس ها فقط لبامو غنچه می کنم أون جوری خوشگل میشم

 9. پیام می‌گه:

  من کلا بد عکسم.یعنی اصلا خوب نمیوفتم.و مشکل فقط به این هست که خاص نگاه میکنم.باید تمیرین گنم:'(.عالی بود وبلاگت.پوکیدم.♥♥♥♥♥♥

 10. دختر بهار می‌گه:

  واقعا مطلب خوب و جذابی بود
  خیلی لذت بردم:))
  در وبلاگم لینک شدین^_^موفق باشین

 11. زهرا می‌گه:

  من همه ی عکسام بد درمیان. یه عکس خوب هم ندارم چیکار کنم

 12. ابوالفضل می‌گه:

  سلام
  خسته نباشید
  من هر وقت سلفی میندازم چشمامو بزرگ نشون میده اینجوری خوشم نمیاد اصلا گوشیمم هانر فور سی هست
  لطفا اگه راه کاری دارید برام ایمیل کنید ممنون

 13. غزاله می‌گه:

  من واقعا بد عکسم اصلا عکسام شبیه خودم نیست چشمام قهوه ایه اما تو. عکس مشکی واقعا بد عکسی معضلیه!!!

 14. بهار می‌گه:

  سلام
  من بینی متوسطی دارم اماتوی عکس همیشه بیش از اندازه بزرگ میوفته
  همه از قیافم تعریف میکنن اما تو عکس خیلی بدم نمیدونم چیکار کنم کمکم کنید لطفا…..

  مرسی

 15. f/m می‌گه:

  خسته نباشید..مطالب جالبی بود از همه جالتر نظرات بودن کلی خندیدم ممنون

 16. عدنان می‌گه:

  گوشی j710 سامسونگ بگیرید خانمارو مسحور میکنه
  یا a7

 17. سارا می‌گه:

  اقا اومدم ببینم برای عکس گرفتن باید چیکار کنم .. یکی دو جمله اولو خوندم پپاچیدم از خنده .. کلا تا اخر به چشم فآن بهش نگا کردمو روزی یکی دو بار میخونمش

 18. Omid می‌گه:

  سلام خدمت سایت خوبتون داداش دمت گدم هم خوندیم یا گرفتیم هم کللیییی خندیدم

 19. مائده می‌گه:

  منم خیلی بد عکسم همه ازم تعریف میکنن اما تو عکس خیلیییییی بد میفتم اصلا شبیه خودم نیس کلا از زندگی سیر میشم

 20. Farnoush می‌گه:

  عااااالی بووود..پوکیدم از خندع

 21. Farnoush می‌گه:

  ولی ی چیزی..من چشمام درشت و بادومیع،مژهامم بلندع٫٫اینطوری بگم ک هرکی منو میبینع میگع چقد چشمات خوشگلع٫٫ولی تو عکس انگار ن انگار..بد نمیوفتع هااا،ولی اون چیزی ک هستم نمیوفتع!! چیکار کنم؟؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>