۲۰ اسفند , ۱۳۹۳

چه کسی فکرش را می‌کرد که در حضور مبارزه عطش و فیلم‌های موفق مارول، یک فیلم جنگی به کارگردانی کلینت ایستوود ( Clint Eastwood ) کهنه‌کار به پرفروش ترین فیلم سال ۲۰۱۴ در سینماهای آمریکای شمالی تبدیل شود؟حتی بعد از افتتاحیه غافلگیرکننده نود میلیون دلاری تک‌تیرانداز آمریکایی ( American Sniper )هم کمتر کسی حدس می‌زد که تازه‌ترین فیلم کلینت ایستوود، در حضور این همه فیلم پرهزینه، پرفروش‌ترین فیلم سال ۲۰۱۴ در آمریکا لقب بگیرد.

sniper-clint-eastwood

اما فیلم جنگی ایستوود درباره زندگی و دوران کریس کایل، تک‌تیرانداز مخوف نیروی دریایی آمریکا در جنگ عراق، همه معادلات را بر هم زد. تجربه نشان داده که فروش هفته دوم فیلم‌هایی که در هفته اول به فروش بالایی دست پیدا کرده‌اند، در بسیاری از موارد نقش مهم‌تری در فروش نهایی فیلم ایفا می‌کند و تک‌تیرانداز آمریکایی بر خلاف خیلی از پیش‌بینی‌ها در هفته‌های بعد هم با موفقیت پیش رفت و روز گذشته، آمار فروش مبارزه عطش: ماکینگ‌ برد قسمت اول را پشت سر گذاشته و به پرفروش‌ترین فیلم سال ۲۰۱۴ در سینماهای آمریکای شمالی دست یافت. ساعاتی پیش اولین آمار تخمینی فروش آخر هفته سینماهای آمریکای شمالی اعلام شد و طبق این آمار، تک‌تیرانداز آمریکایی در سه روز پایان هفته به فروشی حدود ۴٫۵ میلیون دلار دست یافت و بنابراین، با پشت سر گذاشتن فروش ۳۳۶٫۹ میلیون دلاری قسمت جدید مبارزه عطش، با فروشی حدود ۳۳۷٫۲ میلیون دلار در صدر جدول فروش سال ۲۰۱۴ قرار گرفت. هر چند اکران گسترده تک‌تیرانداز آمریکایی از میانه‌های ژانویه ۲۰۱۵ شروع شد، اما با توجه به این که فیلم برای حضور در فصل جوایز از ۲۵ دسامبر ۲۰۱۴ در ۴ سالن سینما اکران شده بود، در میان آثار ۲۰۱۴ قرار می‌گیرد. تک‌تیرانداز آمریکایی تا به اینجا در رده بیست و نهم پرفروش‌ترین فیلم‌های تاریخ سینماهای آمریکا قرار دارد. کارشناسان پیش‌بینی کرده‌اند که فیلم تا پایان اکران می‌تواند به مرز فروش ۳۵۰ میلیون دلاری دست پیدا کند و در این صورت فیلم تازه ایستوود می‌تواند حداقل یک رتبه در این جدول پیشروی کند. فهرست ده فیلم پرفروش ۲۰۱۴ در سینماهای آمریکا به شرح زیر است:
۱) تک‌تیرانداز آمریکایی / American Sniper با ۳۳۷٫۲ میلیون دلار
۲) مبارزه عطش: ماکینگ‌جی – قسمت اول / The Junger Games: Mockingjay – part 1 با ۳۳۶٫۹ میلیون دلار
۳) نگهبانان کهکشان / Guardians of the Galaxy با ۳۳۳٫۱ میلیون دلار
۴) کاپیتان آمریکا: سرباز زمستان / Captain America: The Winter Soldier با ۲۵۹٫۷ میلیون دلار
۵) فیلم لگویی / The Lego Movie با ۲۵۷٫۷ میلیون دلار
۶) هابیت: نبرد پنج ارتش / The Hobbit: The Battle of the Five Armies با ۲۵۴٫۴ میلیون دلار
۷) ترانسفورمرها:‌عصر نابودی / Transformers: Age of Extinction با ۲۴۵٫۴ میلیون دلار
۸) ملفیسنت / Maleficent با ۲۴۱٫۴ میلیون دلار
۹) مردان ایکس: روزهای آینده سپری شده / X-Men: Days of Future Past با ۲۳۳٫۹ میلیون دلار
۱۰) قهرمان بزرگ ۶ / Big Hero 6 با ۲۲۱٫۳ میلیون دلار

منبع : کافه سینما

رتبه دهی به این مطلب
اين مطلب را به اشتراك بگذاريد
  • Facebook
  • Twitter
  • Google+
  • Linkedin

نظرات كاربران

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>