۲۲ آذر , ۱۳۹۳

نکته نامربوط  : دوستانی که تقاضای آموزش ساخت استیکرهای تلگرام رو داشتن، به این مطلب مراجعه کنن.

علامت # ( هشتگ ) در میان انگلیسی زبان‌ها، یک علامت جدید نیست. این علامت که Number Sign نامیده می‌شد و می‌شود، خصوصاً در میان آمریکایی‌ها، به عنوان جایگزین «عدد» به کار می‌رود. به عنوان مثال نفر اول را با ۱# نشان می‌دهند و می‌خوانند: Number One

این علامت راه خود را به داخل صفحه کلید تلفن‌ها هم باز کرد و در آنجا معمولاً Hash خوانده می‌شد (خصوصاً برای کسانی که خارج از آمریکا بودند و این علامت را علامت اعداد نمی‌دانستند). حتی به کلیدی که این علامت روی آن ترسیم شده بود، Hash Key می‌گفتند.

hashtag-840-3

 تاریخچه هشتگ

حدود سی سال پیش بود که دنیس ریچی خالق زبان برنامه‌نویسی C، تصمیم گرفت برای جداکردن کلمات کلیدی و مهم برنامه‌نویسی از سایر کلمات و عباراتی که در داخل کد برنامه می‌آمد، از علامت # استفاده کند. این علامت را در آن زمان Number Sign یا علامت عدد می‌گفتند. بنابراین برای برنامه‌نویسان مواردی مانند اینها به چشم آشنا شد: include#

شاید همان مدل فکر کردن بود که زمانی که در IRC به عنوان یکی از اولین نرم‌افزارهای چت کردن گروهی جهان، عنوان هر چت روم، با علامت # مشخص می‌شد و به این شیوه عنوان چت روم از تمام کلمات و جملات دیگری که در آن صفحه دیده می‌شد متمایز می‌گشت (آن زمان هنوز صفحه نمایش منوکروم یا تک رنگ بود و ایجاد تمایز جز با این علامت‌ها معنا نداشت).

در سال ۲۰۰۷ یکی از کاربران توییتر، تصمیم گرفت با استفاده از هشتگ، همان فضا را شبیه سازی کند. به عبارت دیگر، با استفاده از هشتگ، به تعریف موضوع و طبقه‌بندی مطالب بپردازد.

بر اساس توضیح ویکی پدیا، هشتگ در توییتر، به صورت جدی در جهان توسط ایرانی‌ها در سالهای ۲۰۰۹ و ۲۰۱۰ جهانی و فراگیر شد. در فرهنگ نگارش در شبکه‌های اجتماعی، از هشتگ می‌توان قبل از جمله، در میانه‌ی جمله و یا پس از جمله، به صورت چسبیده به یک کلمه استفاده کرد. هشتگ را نمیتوان برای بیش از یک کلمه به کار برد. به خاطر همین در زبان انگلیسی اگر بخواهند برای یک جمله هشتگ بسازند، همه کلمات را به هم وصل می‌کنند. مانند: freeiraniansoldiers# که توسط ایرانی‌ها در دوران گروگان‌گیری مرزبانان رواج یافته بود. در فارسی هم معمولاً از علامت Underline یا شیفت و منها، برای به هم وصل کردن کلمات استفاده می‌شود.

استفاده از هشتگ باعث می‌شود که مطالب تولید شده توسط کاربران، در جستجوها ساده‌تر یافته شود. به همین دلیل یکی از رفتارهای افراطی که اخیراً در شبکه‌های اجتماعی رواج یافته استفاده گسترده از هشتگ است.

در توییتر به عنوان یک فرهنگ حرفه‌ای، تقریباً جا افتاده است که برای هر توییت، یک هشتگ به کار رود. هشتگ دوم زمانی معنا پیدا می‌کند که بخواهیم موقعیت جغرافیایی را به توییت خود اضافه کنیم. استفاده از سه هشتگ، کاملاً به عنوان یک سقف مطرح می‌شود.

از میان شبکه‌های اجتماعی، ماجرای هشتگ در اینستاگرام کمی متفاوت است. در اینستاگرام کاربران، گاهی هشتگ‌ها را نه برای تعریف موضوع و فهرست‌بندی، بلکه برای بیان احساسات،‌ شوخی کردن یا کارهای مشابه به کارمی‌برند. بعید نیست که کسی، عکس یک نامه نامناسب یا پر از غلط املایی را در اینستاگرام بگذارد و زیر آن از افتضاح# استفاده کند! در این حالت منظور کاربر، این نیست که این نامه در گروه افتضاح طبقه‌بندی شود! بلکه تاکید بر حال و هوای کاربر هنگام مشاهده نامه است.

هشتگ ابزار خوبی برای اعتراض به شرکت‌ها و سازمانهای بزرگ هم بوده‌ است. سازمانهایی که مشتری به خودی خود، رسانه‌ای برای اعتراض به آنها ندارد. به این نوع از هشتگ، بشتگ Bashtag گفته می‌شود. مک دونالد،‌ زمانی در شبکه‌های اجتماعی خواسته بود که مردم، با هشتگ McDStories# خاطرات خوب خود را از مک دونالد تعریف کنند. این کمپین فقط دو ساعت بعد از اجرا کنسل شد. چون هشتگ به بشتگ تبدیل شده بود و مردم همه‌ی اعتراضات خود را از این طریق اعلام می‌کردند!

به نظر می‌رسد که این هجوم شدید هشتگ‌ها به زندگی انسانها، برای خیلی‌ها چندان خوشایند نیست. حتی «وایرد» در مقاله‌ای، پس از بیان توضیحات مختلف در این زمینه، از خوانندگان می‌خواهد که اظهار نظر کنند. همانطور که متن مقاله هم چندان مثبت نیست، نظرات خوانندگان هم چندان مثبت نیست. گاردین هم به شکل دیگری به این بحث پرداخته است.

اینستاگرام مرزها و محدوده‌های خودش را برای کاربران تعریف می‌کند. اما همانطور که استفاده نکردن از ظرفیت‌ها و قابلیت‌ها منطقی نیست، استفاده از تمام این ظرفیت‌ها هم الزاماً بهترین نتیجه را ایجاد نمی‌کند.

به عنوان مثال، اینستاگرام اجازه می‌دهد که حداکثر تا ۷۵۰۰ پروفایل دیگر را فالو کنیم. یا اجازه می‌دهد در مجموع حداکثر ۳۰ هشتگ برای یک عکس مورد استفاده قرار دهیم. اینساتگرام اجازه نمی‌دهد در یک ساعت بیشتر از سیصد و پنجاه عکس را لایک بزنیم.

اینستاگرام حتی در مورد تعداد فالو و آنفالو کردن هم محدودیت دارد.

عدد قطعی در این زمینه مشخص نیست. اما بیشتر فعالان حرفه‌ای و متخصص اینستاگرام بر این باورند که قبلاً مجموعاً بیش از یکصد و شصت مرتبه (حاصلجمع فالو و آنفالو کردن در ساعت) می‌توانست این قابلیت را برای مدت محدودی روی اکانت شما، غیرفعال کند. اما ظاهراً این عدد کاهش یافته و اخیراً گزارش‌هایی از تعلیق موقت کسانی که در ساعت حتی بیست مورد فالو و آنفالو داشته اند هم مشاهده شده. به هر حال، اگر چه الگوی دقیق اینستاگرام در این زمینه مشخص نیست و هر کسی حدسی می‌زند، اما به هر حال در این حوزه محدودیت‌های جدی وجود دارد.

hashtag-2

از آنجا که الگوریتم‌های شبکه‌های اجتماعی به صورت دقیق و شفاف مشخص نیست، هر کس بر اساس تجربه‌های خود، حدس‌ها و توصیه‌هایی دارد. آنچه در اینجا می‌خوانیم مواردی است که مورد اتفاق نظر بسیاری از فعالان و بزرگان عرصه شبکه‌های اجتماعی بوده است:

نکته اول: از هشتگ استفاده کنید.

به هر حال، هشتگ دو کاربرد مشخص دارد. قبل از هر چیز به بازدیدکننده فعلی عکس شما، توضیح می‌دهد که شما با چه انگیزه‌ای عکس را گذاشته‌اید. هشتگ #خاطرات نشان می‌دهد کاربرد آن تصویر برای شما، مرور گذشته بوده. اما زیر همان عکس اگر از هشتگ #رستوران یا #شام استفاده کنید، مشخص می‌شود که بیشتر مکان عکسبرداری یا سفره ی غذا مورد توجه شما بوده تا مرور خاطرات قدیمی.

کاربرد دوم هشتگ،‌ کمک به جستجوی تصویر است. کسانی که در اینستاگرام جستجو می‌کنند، جدای از نام کاربری یا Username، می‌توانند Tag را هم جستجو کنند. به عنوان مثال ببینند چه تصاویری با motamem یا Dinner یا غروب یا پارک یا … تگ و برچسب گذاری شده‌اند. پس با هشتگ می‌توانید در جستجوها مشاهده شوید و صفحه خود را در معرض دید کاربران جدید قرار دهید.

نکته دوم: از هشتگ زیاد استفاده نکنید.

استفاده زیاد از هشتگ،‌ سه مشکل جدی دارد. نخست اینکه حس کاربران را بد می‌کند و خواندن متن را سخت می‌کند. دوم اینکه نشان می‌دهد که شما به صورت تهاجمی در تلاش برای تبلیغ و توسعه صفحه خود هستید (که برای برند یک فرد یا سازمان ممکن است چندان خوب نباشد. اما شاید یک برای صفحه تبلیغاتی، چنین رفتاری پذیرفته شده و مورد انتظار باشد) و سوم اینکه ممکن است پست‌های شما، اسپم فرض شود. تحقیقات در این زمینه متعدد است. در کتابهای نتیکت،‌ بین سه تا پنج عدد هشتگ را حرفه‌ای می‌دانند. اما در مقالات مربوط به تبلیغات و بازاریابی آنلاین،‌ بین پنج تا ده عدد هشتگ برای یک عکس توصیه شده است.

نکته سوم: همه هشتگ‌ها را دقیقاً در توضیح عکس استفاده نکنید.

هشتگ‌های استفاده شده در خود عکس یا در کامنت‌ها، فرق خیلی جدی با هم ندارند. می‌توانید به تدریج در کامنت‌ها هشتگ اضافه کنید. مثلاً تصویر اولیه را با یک یا دو هشتگ آپلود کرده و بین هر چند کامنت، چند هشتگ جدید را هم بگذارید.

نکته چهارم: استراتژی هشتگ داشته باشید.

از هر کلمه ای استفاده نکنید. کسانی که به صفحه شما بیایند و ببینید که پراکندگی زیاد است، ممکن است کمتر به فالو کردن شما رغبت پیدا کنند. می‌توانید بین بیست تا پنجاه هشتگ (اختلاف بین علما خیلی زیاد است!) انتخاب کنید و فقط از آنها استفاده کنید. این کار شاید باعث شود در انتخاب عکس‌ها هم ناخودآگاه، همگونی بیشتری به وجود بیاید. سه گروه هشتگ معمولاً مورد استفاده قرار می‌گیرند:

(۱) هشتگ برند

(۲) هشتگ کمپین: ممکن است در مدت کوتاهی به خاطر یک مسابقه یا رویداد خاص، از هشتگ خاصی استفاده شود.

(۳) هشتگ توضیح: این هشتگ‌ها به توضیح بیشتر عکس و جستجوی ساده‌تر آن در محیط اینستاگرام کمک می‌کنند.

hashtag-840-1

نکته پنجم: قبل از انتخاب هشتگ‌ها، آنها را در اینستاگرام جستجو کنید.

همیشه ببینید که قبلاً چه کسانی از این هشتگ‌ها استفاده کرده‌اند. همینطور ببینید که چه تعداد عکس با آنها تگ شده است. ممکن است دیگران ایده‌های بهتری در مورد هشتگ داشته باشند. ممکن است شما، از برای ابیات شعر، از هشتگ #شعر استفاده کنید. اما ببینید که هشتگی به نام #شاعرانه هست که صفحه‌های بهتر و قوی‌تر از آن استفاده کرده‌اند. صفحه‌هایی که به سلیقه شما نزدیک‌تر هستند.

بعضی‌ها اشتباهاً فکر می‌کنند که بهتر است از هشتگ‌هایی استفاده کنند که اصطلاحاً Trend هستند و زیاد به کار می‌روند می‌تواند کمک کند. اما دقت داشته باشیم که تعداد کسانی که این هشتگ‌ها را استفاده می‌کنند خیلی زیاد هستند. اگر شما از هشتک #nofilter استفاده کنید، اگر صرفاً می‌خواهید به بیننده اطلاع دهید که عکس ویرایش نشده، کار درستی انجام می‌دهید. اما اگر می‌خواهید با این هشتگ یا هشتگ‌هایی مانند #nature و #animal و … راحت‌تر جستجو شوید، خوب است بدانید که عکسی که با #nofilter تگ می‌شود در کمتر از یک ثانیه از فهرست ده عکس اول خارج می‌شود.

از طرف دیگر استفاده از هشتگ‌هایی که خیلی کم مورد استفاده قرار گرفته‌اند هم چندان مفید نیست. چون نشان می‌دهد این هشتگ‌ها کمتر در ذهن مردم جا دارند و احتمالاً کمتر هم جستجو می‌شوند.

شاید میانه‌ی این محدوده، جای مناسب‌تری برای انتخاب گزینه‌ها باشد.

هشتگ چیست و نحوه استفاده از آن در اینستاگرام چگونه است؟
۴٫۲۴ از ۳۴ رای
اين مطلب را به اشتراك بگذاريد
 • Facebook
 • Twitter
 • Google+
 • Linkedin

نظرات كاربران

 1. reza می‌گه:

  سلام
  منو تو اینستاگرام تگ کردن ولی موقعی که خواستم عکس رو باز کنم دستم خورد و صفحه عوض شد ( گمش کردم ) .
  امکانش هست عکس رو پیداش کنم
  ممنون

  • امید امیدوار می‌گه:

   سلام.
   بله از منوی ۵ گزینه ای پایین اپلیکیشن، گزینه چهارم رو انتخاب کنید.کسانی که شما رو لایک کردن یا منشن کردن یا تگ کردن رو نشون میده.
   همچنین اگر تگتون کرده باشن تو صفحه شخصیتون تب چهارم (عکس هایی که دیگران از شما گرفتن) می تونید پیداش کنید.
   موفق باشید

  • A_0935 می‌گه:

   اول برین تو قسمت سرچ و بعد زیر قسمت وارد کردن users مورد نظر دو تا کلمه هست که نوشته photos وprofile حالا روی قسمت search کلیک کنید می بینید که کلمات عوض شدن حالا نوشته users و hashtags # حالا در قسمت search هشتگ مورد نظرتون رو وارد کنید. امید وارم تونسته باشم کمکتون کنم.

 2. ... می‌گه:

  سلام من جدیدا نمیتونم از هشتگ استفاده کنم وقتی استفاده میکنم ابی میشه اما وقتی وارد اون هشتگ میشم پست من بین بقیه پست هایی ک اون هشتگ دارن نیست…باید چکار کنم؟!

 3. شیما می‌گه:

  سلام اگه صفحه قفل باشه و یکی رو تگ کنی ک جز فالور ها نیست آیا اون شخص میتونه ببینه اون عکس رو؟

 4. mahsa می‌گه:

  سلام.
  من میخواستم بدونم چرا با کامپیوتر نمیشه رفت اینستا ولی با اینکه برنامشو دانلود کردم….

  • امید امیدوار می‌گه:

   شما با استفاده از سایت اینستاگرام می تونید عکس هارو مشاهده کنید ولی امکان آپلود عکس فقط با اپلیکیشن های موبایلی اینستاگرام هست.مگر اینکه شبیه ساز اندروید رو روی سیستمتون نصب کنید

 5. مهدی می‌گه:

  .چگونه میتوانم برای پیجم در فیس بوک هشتگ درست کنم
  هیچی جستجو میکنم به نتیجه ای نمیرسم رد

 6. mahsa می‌گه:

  مشکل منم همین جاست ک اصلا تو سایت اینستا نمیره……
  من برنامه اینستا رو گرفتم واسه سیستمم ولی متأسفانه نمیره و نمیتونم وارد بشم.

 7. حسین می‌گه:

  لطفا بگید چجوری هشتگ رو کپی پیس کنم

 8. حامد می‌گه:

  توضیحاتتون کامل و عالی بود ممنون

 9. samin می‌گه:

  با سلام،من تو اینستاگرام تو یه پیجی که مربوط به یه برند لباس بود یه کامنت گذاشتم و در جواب من ،ایشون هشتگ برند خودشونو گذاشتن (البته همیشه هر پستی که میزارن هشتگ برندشونو پایین پستشون میزارن)،با توجه به توضیحات شما من نفهمیدم که معنای هشتگی که ایشون گذاشته بودن چی بود؟؟؟
  گر لطف کنید و پاسخ بدید ممنون میشم.

 10. meli می‌گه:

  خیلی ممنون:-)

 11. حسین می‌گه:

  توضیحات عالی و خوب بود ممنون که کمکم کردید :-:-

 12. بهرام می‌گه:

  با سلام و تشکر از مطلب خوبتان. من اخیرا نوشته ها و هشتگ هایی که برای عکسهام میگذارم آپ نمیشه و عکس به تنهایی روی پیج بارگذاری میشه. از لپ تاپ و تبلت استفاده میکنم. ضمنا از یک موبایل استفاده کردم ولی باز هم نشد. در همان موبایل با یک آی.دی. دیگر هم عکس و هم متن و هشتگها بارگذاری می شدند. نمیدانم مشکل از آی.دی. من هست یا از چیز دیگه. ممنون میشم جوابمو لطف کنین. سپاس٫

 13. نگین می‌گه:

  سلام من هر کاری میکنم پست دومم نمیره رو صفحه اینستام فقط کنار عکسی که برای پست دوم میخوام بفرستم کامهFailedهست

 14. باران می‌گه:

  سلام من هرچی میخونم متوجه تگ کردن نمیشم اینکه کسی بهم بگه تگت کنم یعنی چی؟یا تو صفحه های اینستاگرام میگن دوستانتون رو تگ کنید یعنی چه؟

  • امید امیدوار می‌گه:

   تگ کردن یعنی برچسب زدن.یعنی فرض کنید شما و دوستتون با هم عکس گرفتین.شما این عکس رو روی صفحه خودتون میزارین و دوستتون رو تگ می کنید.یعنی آیدی اون روی عکس چسبونده میشه و هرکی بیاد عکس رو ببینه و روش تب کنه، میفهمه که این شخص که با شما عکس انداخته چه کسی هست.

 15. فائزه می‌گه:

  سلام، هشتگ ساختنی است؟ یا هر کلمه ای که می خواهیم، اول آن علامت هشتگ بگزاریم بدون فاصله هشتگ می شود؟؟ مثلا هشتگ برندمان را اگر بخواهیم بسازیم…
  و این شبیه ساز اندروید که در جواب به یکی از کامنت ها عنوان کردید، از کجا میتوانم دانلود کنم؟
  و سوال آخر این که آیا در اینستاگرام مانند فیسبوک برندها باید پیج بسازند بجای پروفایل؟ یا که همان پروفایل را باید بسازند و فقط تنظیمات آن را بر روی پابلیک تنظیم کنند؟
  با تشکر از متن خوبتان

  • امید امیدوار می‌گه:

   سلام.
   ۱-هر کلمه ای که اول آن را علامت # بگذارید، به عنوان هشتگ شناخته می شود.شما می توانید یک هشتگ را خودتان محبوب کنید.
   ۲-در این لینک می توانید شبیه ساز اندروید در ویندوز را دانلود کنید
   http://p30download.com/fa/entry/39166/
   ۳-می بایست یک پروفایل معمولی ساخته و تنظیمات آن را روی پابلیک قرار دهید.
   موفق باشید

 16. روزبه می‌گه:

  سلام،من با گوشی کاریم که اندروید هست عکسها رو برای تبلیغ کاریم از هشتگ میکنم و وقتی هم که هشتگ مورد نظر رو جستجو میکنم عکسهای من هم توی لیست هستن،ولی اتفاقی که برام جالبه وقتی با گوشی iosهمان هشتگ رو جستجو میکنم اصلا عکسی از من وجود نداره وجالب اینکه اصلا تعدادposts های سرچ شده در دو تا گوشی کاملا با هم فرق میکنه،لطفا راهنمایی کنید

  • امید امیدوار می‌گه:

   چک کنید که صفحه تان حتما پابلیک باشد.
   نرم افزار را در هر دو دیوایس به روز رسانی کنید.
   از سایت اینستاگرام نیز صفحه خود را چک کنید تا ببینید تفاوت دارند یا خیر.
   موفق باشید

 17. بهرام می‌گه:

  سلام
  ممنون از راهنمایی شما ، من تازه در اینستاگرام برای تبلیغ کارم یه صفحه ساختم اما نمیدونم باید چکار کنم تا دیگران بتونن عکسهام رو ببینند.
  تنظیمات پروفایلم رو نمیدونم چطور تنظیم کنم.
  اگه بیشتر راهنماییم کنید ممنونم…
  طاعات و عباداتتون مورد قبول حق ان شاءالله.

 18. marziye می‌گه:

  سلام ،میخواستم بدونم چطوری میشه اسم یک نفر از فالوورامو زیر یک عکس دیگه ک دلم میخواد ببینه تگ کنم .یا هر چی ک اسمشه ممنون میشم جواب بدین

 19. نقي می‌گه:

  در انیستاگرام خطای VERIFYYOURACCOUNT نشان میدهد و نمی توان لایک کرد

  • امید امیدوار می‌گه:

   احتمالا باید اکانتتان را توسط ایمیل یا شماره موبایل وریفای کنید.ایمیل را بدهید و در اینباکس، روی لینکی که از طرف اینستاگرام فرستاده می شود کلیک کنید.مشکل حل خواهد شد

 20. امیر می‌گه:

  سلام.قبلنا میتونستم کامنت ها رو کپی کنم ولی الان رو کامنت نگه میدارم گزینه ی کپی نمیاد.چه کنم؟

 21. amin می‌گه:

  بسیار ممنون بابت مقاله خوبتون خوشحال میشم نظرتون و راجب به صفحه ی من بگین .
  Mezon_ITALY

 22. مریم می‌گه:

  سلام.تشکربابت توضیحات کاملتون.سوالی داشتم اینکه میگن یکی تگشو بسته درسته؟واگه درسته چطور میشه
  ؟ممنون

 23. حسین می‌گه:

  سلام کسی ترفندی داره که با اون بتونم پستا پیج هایی که فالو نمیکنن رو بخونم؟

 24. امیر می‌گه:

  سلام من آیدی تلگرامم را ک میذارم تو اینستاگرام آبی نمیشه ک وقتی ضربه میزنی مستقیم بره داخل تلگرام..مشکیه چیکارکنم؟؟؟؟؟؟

  • امید امیدوار می‌گه:

   سلام.در نوشتن متن، آدرس ها در اینستاگرام به لینک تبدیل نمی شود.فقط در قسمت بیوگرافی>>وب سایت می توانید از این حالت بهره مند شوید

 25. نازنین می‌گه:

  سلام میخواستم بدونم از کجا میتونم بفهمم که کی من رو آن فالوو کرده؟

 26. ف می‌گه:

  سلام خسته نباشید
  من از اینترنت اینستاگرام رئ برای کامبیوترم دانلود کردم اما باز نمیشه چطور میتونم از اینستاگرام دررایانه استفاده کنم؟

  • امید امیدوار می‌گه:

   در کامپیوتر، فقط میشه از سایت اینستاگرام برای لایک زدن و کامنت گذاشتن استفاده کرد.برای پست گذاشتن باید از موبایل یا تبلت استفاده کنید.نرم افزار اینستاگرام برای ویندوز وجود نداره اما می تونید شبیه ساز اندرویدی روی سیستمتون نصب کنید و از اون طریق، مشکل رو دور بزنید

 27. ف می‌گه:

  وقتی هم که دررایانه میرم درسایت اینستاگرام فقط میتونم لایک کنم و کامنت بزارم نمیتونم هیچ postی روبزارم

 28. fatemehrasooli می‌گه:

  میشه بگین وقتی میگن دوستتو تگ کن چ جوری اینکارو انجام بدیم لطفا توضیح بدین

 29. وحیدستایش می‌گه:

  ببخشید حالا چطوری بذاریم تو پستامون میشه توضیح بدید

 30. mohammad می‌گه:

  سلام
  من در طی یکساعت حدود ۱۰۴ تا پست در صفحه ی خودم گذاشتم
  ولی بعدش دیگه هرچی پست میذارم به صفحه م اضافه نمیشه
  علت چیه؟

  • امید امیدوار می‌گه:

   احتمالا دسترسیتون برای پست، لایک و کامنت گذاشتن به مدت ۲۴ یا ۴۸ ساعت قطع شده.(شما ۳۰ ثانیه یکبار پست میزاشتین…یکم عجیبه خوب)

 31. الهام می‌گه:

  سلام . اگر صفحه ام private باشد و هشتگ بگذارم آیا با سرچ آن هشتگ کسانی که در فالورهام نیستند هم قادر به دیدن عکس هستند ؟

 32. مونا می‌گه:

  سلام خسته نباشید, ببخشید من خیلی وقته برنامه اینستاگرام رو دارم ولی نمیتونم عکسی به اشتراک بگذارم وقتی از گالری عکسی انتخاب میکنم یهو میپره و صفحه ی اصلیم میاد و هیچ پیامی هم نمیده البته با گوشی و تبلت دیگه میشه ولی با تبلت خودم نمیشه , از هرکی پرسیدم جواب ندادن میشه شما راهنماییم کنین ممنون

 33. مونا می‌گه:

  سلام , من حذف نصب کردم و دوباره نصب کردم ولی درست نشد حتی یه اکانت دیگه درست کردم ولی باز اونجا هم نمیتونم عکسی به اشتراک بگذارم یا از دایرکت پیام بفرستم

 34. ....... می‌گه:

  سلام ، خواستم بپرسم میتونیم تو اینستا پست موقت بذاریم یا امکانش نیست؟

 35. زهرا می‌گه:

  آیا وقتی در سرچ، تگ میکنیم برای فالوورهااون هشتگ فر ستاده میشه?

 36. shabnam می‌گه:

  سلام ببخشیدمن نمیتونم سرچ هشتگ کنم وقتی میخوام سرچ کنم میگه اینستاگرام متوقف شده است

 37. سحر می‌گه:

  سلام .من زیر یکی از عکسهام هشتگ گذاشتم و بعدا اون عکس رو تو یه صفحه دیگه دیدم که نشر دادن .وقتی اعتراض کردم.گفتن شما فلان هشنگ رو که گذاشتین یعنی این عکس رو واسه صفحه ما ارسال کردین .آیا این موضوع درسته؟؟؟

  • امید امیدوار می‌گه:

   بعضی وقت ها بعضی پیج ها میگن اگر میخواین عکستون رو تو صفحه مون بزاریم، مثلا زیر عکستون فلان هشتگ رو بزنید.احتمالا اینجا هم تصادفا یه همچین اتفاقی افتاده.نه این که شما ارسال کرده باشید، با اون هشتگ، اون ها فکر کردن شما می خواین عکستون توی اون پیج باشه.

 38. علی می‌گه:

  سلام. من برای بالا بردن فالوورهام هرروز فالو میکردم کاربرهارو… شاید روزی سیصد نفر یا بیشتر طی مقاطع مختلف. تا اینکه الان یک هفتست من دیگه نمیتونم فالو کنم کسیو. تعداد فالوهام شد ۷۵۰۰ نفر و ازون موقع به بعد هرکیو فالو میکنم برمیگرده به حالت اول و نمیذاره فالو کنم و هرکس هم منو فالو کنه به تعداد فالوورهام اضافه نمیشه اصلا.. الان تو یک هفته اخیر راحت سیصد نفر منو فالو کردند اما امار فالوورهام اصلا بالا نمیره و ثابت مونده مثل خوده فالوهام.. نمیدونم دیگه تا همیشه اینجوره یا موقتیه.. گیج شدم. قصد داشتم با فالو کردن افراد فالوورهامو بالا ببرم برای تبلیغ و فروش. اگر میشه و اطلاعی دارید کمکم کنید بدونم چه اتفاقی افتاده. فک نمیکردم محدودیت داره فالو کردن…. ممنون ازتون

  • امید امیدوار می‌گه:

   ممکنه اینستاگرام محدودتون کرده باشه اما برای ۴۸ تا ۷۲ ساعت محدودیت براتون میزارن که این محدودیت برای فالوورهای شما نیست.فقط اینه که شما تا مدتی نمی تونید شخص جدیدی رو فالو کنید.اما اینکه کسی شمارو فالو کنه و فالورهای شما اضافه نشه ممکن نیست.
   راه های پیشنهای:
   ۱-لاگ اوت و لاگین مجدد
   ۲-آن اینستال کردن اینستاگرام و نصب مجدد اون
   ۳-ایمیل به پشتیبانی اینستا برای پیگیری و رفع مشکل

   • علی می‌گه:

    همین امید جان. من حاضرم اکانت و پسوردمو بدم خدمتت. اول اینکه ممنونم که جوابمو دادی و احترام گذاشتی. ممنون واقعا. بعد اینکه امید جان من خودمم تازه کار نیستم. هنگ کردم اصلا. الان دقیق حساب کردم ۹ روز هست تعداد فالوورای من روی ۲۳۴۸ مونده.. بعد چند ساعت بعد تو قسمتیکه میزنه کیا فالو یا لایکت کردن به رنگ نارنجی میزنه ۲۰ تا فالو کردنت و ۶ تا هم لایک که علامتش قلبه. بعد منکه بیست نفر جدید فالووم کردن امار فالوورام باید بشه مثلا ۲۳۶۸ دیگه.. درسته!؟ اما چجوری میشه داد اش؟ پنج تا دونه میره بالا همش.. میشه ۲۳۵۲ امار فالوورام… بعد جالبه بعد یه ساعت بعد که میرم دوباره نگاه کنم میشه دوباره همون ۲۳۴۸ نفر.. متوجهی؟ اصلا بالا نمیره الان منو راحت پونصد نفر فالو کردن تو ده روز اخیر اما امارم تکون نمیخوره‌. فالووهامم همینطوره. اره درسته.. منم دیدم دو سه روز نمیتونی لایک کنی اتفاقا..چون اینطور شدم دوبار.. اما این اصلا یه داستانه دیگست داداش. داره میشه دو هفته قشنگ :((( ایمیل هم بزنم چند ماه بعد جواب میدن دیگه. زبانمو نم خیلی هم قوی نیست. اصلا موندم این چه سیستمیه اخه.. بالا نمیره دیگه. دیدم شماهم بالا حرف از ۷۵۰۰ نفر زده بودین یجا گفتم شاید همینه و بیش ازین نمیتونم پیش برم. چون راستش من این امارو ظرف یک ماه جمع کردم. یعنی ۷۵۰۰ نفر فالوو کردمو ۲۵۰۰ نفر هم فالوور جمع کردم. تو یک ماه. هرروز فالو میکردم روزی چهارصد نفری رو..الانم حاضرم بدم برید ببینید اصلا. تو اون تبی که میزنه رنگ نار نجی چند نفر فالووت کردن هرروز میزنه ۳۰ نفر…۲۰ نفر…. ۵ نفر. هرروز من لایک و فالوور جمع میکنمو اونجا مینویسه.. اما تو پروفایلم تو امار اصلی اضافه نمیشه اصلا.. یکم بالا میره بعد برمیگرده سره جاش. هم فالووهام هم فالوورام. گیجم و ناامید. کلی امید و انگیزه داشتیم سره این فالوور جمع کردنا که اینطور شد..

 39. barak می‌گه:

  سلام
  میخواستم بدونم چطور میشه برای یک پست از هشتگ های زیادی استفاده کرد؟

 40. مهدی می‌گه:

  با سلام
  چگونه میتوان در اینستاگرام برای تمامی کاربران یک پست را ارسال نمود؟؟

 41. بهراد ،ک می‌گه:

  سلام.روی صفحه اینستگرام من پیامcomfrim email زیاد میاد .من چند بار ایمیلمو تأیید کردم ولی باز این پیام هست لطفت راه حل رو به من بگید؟ مرسی

 42. امیرحسین می‌گه:

  سلام خوبین، چی جوری میتونم هشتک بسازم

  • امید امیدوار می‌گه:

   سلام.از علامت # استفاده کنید در قسمت کامنت.و کلمه ای رو که می خواید، بدون فاصله بعدش قرار بدید.می بینید که کلمه آبی میشه و عکستون با اون هشتگ شناخته میشه

 43. احسان می‌گه:

  سلام بعضی از هشتگ های اینستاگرام برای من باز نمیشه دلیلش چیه لطفا کمک کنید

 44. Safa می‌گه:

  س من تو اینستا هرکسی که برام تگ میکنه رو اون قسمتی عکس برام میفرستم نمیبینم چرا !؟ میشه کمکم کنید لازمه ممنون

 45. اردلان می‌گه:

  با سلام
  ممنون از مطالب مفیدتون
  میخواستم بدونم چه راهکارهایی میتونیم داششته باشیم تا تو نتایج هشتگ دیده بشیم ؟

 46. سمانه می‌گه:

  سلام چطوری میشه کسیو که تگ کردم از تگ درش بیارم تو اینستاگرام؟؟مرسی زود کمکم کنید

  • امید امیدوار می‌گه:

   عکس مورد نظر رو باز کنید، اون سه نقطه پایین سمت راست عکس رو بزنید، ادیت رو بزنید، و باقی کار تقریبا واضح هست.موفق باشید

 47. متین می‌گه:

  سلام ببخشید من میخواهم تو یک پیچ قنادی عکس پسرمو که اونجا هست # کنم تا لایک زیاد بخوره لطفا راهنماییم کنید که میشه یا نه

 48. سارا می‌گه:

  میخواستم بدونم چجوری باید ایدی تلگرام رو تو اینستا بذاریم؟

 49. فرزانه عباسی می‌گه:

  ببخشید من میخوام عکسی تو صفحه فرندم بزارم که فرنداش ببینن چکار کنم

 50. فرزانه می‌گه:

  سلام و خسته نباشید :)
  آیا میشه فهمید چه کسایی از پیج ما دیدن می‌کنند؟
  بدون اینکه لایک کنند و کامنت بگذارند..

 51. مهدی می‌گه:

  سلام
  من میخواهم توی یک جشنواره شرکت کنم گفتن
  در بخش عکس‌های تلفن همراه، نیاز به بارگذاری در سایت جشنواره نیست و لازم است عکاسان آثار خود را در صفحه شخصی‌شان در محیط اینستاگرام بارگذاری نموده و با ایجاد هشتگ aqaks# در قسمت توضیحات و یا در قسمت کامنت‌های هر عکس، آن را برای ورود به جشنواره مشخص نمایند. تمامی عکس‌هایی که از این تگ برخوردار باشند، جهت داوری، به داوران معرفی خواهد شد، لذا محدودیتی برای تعداد اثر ارسالی توسط عکاس در این بخش وجود ندارد و تعداد اثر آپلود شده در این بخش آزاد است.
  چیکار کنم ؟ توضیح بدید ممنون میشم

  • امید امیدوار می‌گه:

   یه اکانت اینستاگرام بسازید که پابلیک باشه، یا اکانت خودتون رو در حالت پابلیک بزارید.عکس هاتون رو تو اینستاگرام قرار بدید و توی کامنتش بنویسید #aqaks. به همین سادگی.بازم سوالی داشتین بفرمایید

 52. اشکان می‌گه:

  سلام
  دوستان کسی هست تگ منشن چی هست و میتوان ازش استفاده کرد؟؟
  ممنون میشم راهنماییم کنین

 53. مجید فیضی می‌گه:

  امروز صبح متوجه شدم اتوماتیک اکانتم log off شده
  بعد از اینکه پسوردمو قبول نکرد پسوردمو عوض کردم و وارد اینستا شدم
  عصر وقتی خواستم یه عکس آپلود کنم و هشتک بزارم برای عکسم بعد زدن تیک send یه ارور اومد که متاسفانه کامل نخوندمش ولی شامل سه گزینه
  rate instagram
  rate Later
  no thanks
  بود و من گزینه سوم رو انتخاب کردم
  عکسم آپلود شد ولی بدون کامنت و هشتک ها

 54. ساغر می‌گه:

  اگه صفحه مون private باشه و از هشتگ استفاده کنیم ایا برای بقیه قابل روئت میشه یا نه؟

 55. Marina می‌گه:

  Slm Mn Mikham.bdonm Chetori KaC Ro Tu Poste Instagram Tag Konm

 56. فریبا می‌گه:

  من قبلا توی اینستا بودم بعد اینستا رو پاک کردم حالا دوباره میخواستم برم توی همون سایتی که قبلا ساختم

 57. Sh می‌گه:

  سلام .من چجوری میتونم عکسهام و قسمت فرند بزارم تا همه ببینن؟ کمک کنیدلطفا

 58. MARIYA می‌گه:

  سلام ببخسید من یه مشکلی دارم، هرکار میکنم که بتونم تو صفحه پروفایلم بتونم توضیحات بنویسم نمیتونم، منظورم زیر اسمه نمیشه

  • مژگان می‌گه:

   سلام خسته نباشین من اینستاگرام تو موبایلم دارم من قبلان یکی از دوستان رو فالو کردم عکس هاش رو پسندیدم قبولم کرد ولی الان که پیجش رومیبینم زیر عکس هاش قفل گذاشته باز هم نمیشه چه جوری باید قفل رو باز کرد ممنون میشم پاسخم رو بدین ؟

 59. angelXdevil می‌گه:

  سلام
  من وقتی که عکس میخوام داخل ایناستا قرار بدم
  موقعی که بعضیارو داخل عکس تگ میکنم ….
  بعد از سیو شدن عکس و اومدن داخل ایستا تگام میرن!
  چیکار کنم؟؟؟

 60. . می‌گه:

  سلام.تو اینستای من یک عبارت همراه با علامت# در قسمت جستجو بر اساسtag ها ظاهر شده.هرچقدر تلاش می کنم نمیتونم از اونجا پاکش کنم.چیکار کنم؟

 61. baran..6305 می‌گه:

  سلام ببخشید من تو اینستا فن پیچ دارم ۵تاعکسو باهم تگ کردم الان دیگه نمی تونم اون فردوتگ کنم بعده چند دقیقه تگش پاکش میشه ولی اکانت خودمو میتونم روعکس تگ کنم مشکل ازکجاس??بایدچیکارکنم توروخدا بگید خیلی ضروریه ب یکی از بچه هاگفتینdoneبزنین ولی من این گزینه روپیدانکردم ک امتحان کنم توروخدا جواب بدین

 62. عصمت می‌گه:

  سلام.من در قسمت جستوجو رو ی صفحه زدم بعد الان توی هیستوری اینستام هست.در قسمت تگا هم هست.این ینی چ اتفاقی افتاده؟چ جوری باید از قسمت تگها از بین ببرمش؟

  • امید امیدوار می‌گه:

   اون در واقع هیستوری اپلیکیشن هست.اگر یک بار لوگ اوت و لوگین کنید، پاک میشن.همینطور می تونید از نرم افزارهای پاک کردن کش (مثل clean master) استفاده کنید

 63. sanaz می‌گه:

  سلام، ممنون از مطلب خوب و آموزندتون. یک سوال در مورد خصوصی و عمومی بودن صفحه اینستا دارم، که هیچ قابلیتی در اینستا هست آیا، که بشه با وجود خصوصی بودن صفحه بعضی از پست هامون رو عمومی کرد ؟

 64. اميد.م می‌گه:

  سلام خسته نباشید ، من وقتی پست میذارم میخوام زیر پستم متتی بنویسم ب این صورت : مثلا
  #ا م ی د #س ل ا م ….. میخوام ک حروف از هم جدا باشن ولی فاصله بینشون نباشه ، چیکار کنم ممنون میشم راهنمایی کنید ، اگه فاصله رو حذف کنم حروف بهم میچسبند.

  • امید امیدوار می‌گه:

   با کیبرد کامپیوتر می تونید از دکمه ترکیبی Ctrl+Shift+2 استفاده کنید.برای گوشی راهی نیست مگر کیبردی نصب کنید که نیم فاصله رو ساپورت کنه

  • امید امیدوار می‌گه:

   سلام.با کیبرد کامپیوتر، می توانید از دکمه های ترکیبی Ctrl+Shift+2 استفاده کنید.برای گوشی موبایل یا تبلت، باید (در صورت موجود بودن) از کیبردی استفاده کنید که قابلیت درج نیم فاصله را داشته باشد.

 65. گلی می‌گه:

  سلام خسته نباشید من چند تا هشتگ رو باز کردم الان هر کاری میکنم از تو سرچهام پاک نمیشه شاید صد بار گزینه پاک کردن تاریخچه رو زدم ولی پاک نشده لطفا راهنمایی کنید ممنون میشم.

 66. امير علي می‌گه:

  سلام میخواستم بدونم چطور عکسامو به PHOTOS OF YOU بفرستم و منظور ازش چیه
  منظور از شات اوت هم میخواستم بدونم یعنی چی کلآ
  ممنون میشم پاسخ بدید……

  • امید امیدوار می‌گه:

   سلام.اگر کسی عکسی آپلود کنه و آیدی شما رو تگ کنه روی عکس، اون عکس توی قسمت photos Of You میاد.در واقع این بخش مختص عکس هایی هست که دیگران از شما گرفتن و آپلود کردن

 67. محمد می‌گه:

  سلام اون عکس های زیر سرچ قضیش چیه؟میشه توضیح بدین.قسمت دوم از چپ

 68. ابتين می‌گه:

  سلام من در سایتی عضو هستم که میتونم از طریق ان برای عکسهای مربوط به اینستاکرامم فالوور یا لایک به تعداد دلخواه درخواست بدم ولی من میخواستم این لایکهارو برای عکسم که در یک مسابقه شرکت داره اضافه کنم باید جکار کنم .ممنون

 69. Raha می‌گه:

  سلام دخترم رودریک مسابقه شرکت دادممیخوام لینک ازمسابقه رودرپستام بزارم که فالوورام لایکش کنن.چیکاربایدکنم.سریع جوابم روبدیدخواهشن

 70. بهار می‌گه:

  سلام و خسته نباشید.خواستم بپرسم که چرا بعضی از عکس ها در هشتگ در قسمت تاپ قرار میگیرن و بقیه پایین تر|؟ممنون میشم اگر که پاسخگو باشین

 71. reyhaneh می‌گه:

  سلام . مدتیه وقتی کسی منو رو عکس تگ میکنه تو قسمت photos of you نمیاد . چیکار کنم درست بشه ؟؟؟

 72. مهسا می‌گه:

  سلام ،ممنون از مطالب کاملو خوبتون
  ببخشید من وقتی دوستانم رو در یک کامنت منشن میکنم ،میگن براشون نمیره پیغامش و نمیبینن ،ایراد از کجاست ؟ منشن رو کاملا درست انجام میدم ،آپدیت هم کردم برنامم رو ،واقعا نمیدونم مشکل چیه ،ممنون میشم اگه راهنماییم کنین

  • امید امیدوار می‌گه:

   اگر صفحه تون پرایویت هست، چک کنید که حتما دوستتون شما رو توی لیست فالوینگ هاش داشته باشه.شاید منشن زیاد دارن و توی لیست گم میشه.

 73. faeze می‌گه:

  سلام..خسته نباشید..میرم پیج هنرمندان میخام کامنت بذارم میاد که کامنتت بلاکه..چیکار کنم؟؟ممنون میشم جواب بدین

  • امید امیدوار می‌گه:

   ۲۴ یا ۴۸ ساعت صبرکنید.اصولا اگر سیستم اینستاگرام حس کنه دارید بی رویه لایک می کنید، یعنی بی هدف و اسپم وار، یه مدت بلاکتون می کنه.بعد دوباره درست میشه

 74. shabnam می‌گه:

  سلام میشه یکی بهم بگه چجوری میتونم عکس بزارم تو اون قسمت سرچ میخوام همه ببینن یکی بگه چیکارکنم

 75. میلاد می‌گه:

  salam khaste nabashid , alan chand roze vaghti post mizaram to page instagram posti ro ba matn + aks mizaram ama khod be khod matnha pak mishan va faghat aks baghi mimone chandbar ba systeam mokhtalef emtehan kardam ama faghat aks baghi mimone va matn ke neveshtam pak mishe

 76. میلاد می‌گه:

  hamin karo kardam bazam matn pak mishe ! va faghat aks mimone !

 77. S می‌گه:

  سلام مدتیه فالوورام ثابت مونده وهرکی فالوم میکنه بازم فالوورام ثابت میمونه علت چیه؟

 78. Sepideh می‌گه:

  سلام من یک نفرو بلاک کردم بعدا زیر یه عکس تگش کردم آیا میتونه ببینه؟

 79. یورا می‌گه:

  سلام.من چند تا سه تا پیج دارم،میخوام یه پیج جدید بسازم وقتی میخوام ثبتش کنم میگه که روی دستگاه خیلی پیج هست با این که خواهرم توی گوشیش هفت تا پیج داره ولی چرا برای من اینجوری میشه ؟؟؟؟

 80. saba می‌گه:

  منم دقیقا همین مشکل رو داشتم زنگ زدم اِف یک ،کارشناساشون راهنماییم کردن مشکلم حل شد.

 81. الهه می‌گه:

  سلام من طریقه هشتگ گذاشتن رو متوجه نشدم میشه راهنماییم کنید

 82. معصومه می‌گه:

  سلام. ممنون بابت وقتی که برای ÷اسخ به سوالات میذارید.
  من وقتی برای پست هام هشتگ میذارم بعد هشتگ رو سرچ میکنم پستم دیده نمیشه
  جواب قبلیتونو دیدم ولی پیج من عمومیه و بازه برای همه

 83. الهه می‌گه:

  سلام.اکانت من خصوصی نیست، اما هشتگ من رو نمایش نمیده…لاگ اوت کردم دوباره اومدم اما درست نشد…چیکار کنم.ممنون

 84. پدرام می‌گه:

  با سلام
  چند وقتی هست عکسهایی که تگ می کنم، اکانتهایی که منو فالو نکردن عکسهای تو هشتگها رو نمی بینن. مثلا اگر من از هشتگ #۱۲۵ استفاده می کنم، خودم می تونم ببینم ولی اکانتهای دیگه این هشتگ رو خالی می بینن، ممنون میشم منو راهنمایی کنید

 85. nasrin می‌گه:

  سلام وقت بخیر من یه پیج فیس بوک برای سایتم داشتم متاسفانه بلاک شد ۵۰۰۰ عضو هم داشتم چیکار کنم ؟ باز بشه

 86. Zom می‌گه:

  سلام میخواستم بدونم اگه ما یه هشتگ رو جستجو کنیم امکان نمایش برای فالور هاهست و اینکه که صفحه من شخصی است

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>