۱۲ آذر , ۱۳۹۳

هفته پیش، گروهی از هکرها که خودشان را «محافظان صلح» نامیده‌اند، کاری کردند که کارمندان سونی مجبور بشوند، به شیوه کاری قدیمی مبتنی بر قلم و کاغذ روی بیاورند. آنها اطلاعات حساسی را از سونی دزدیدند و از این شرکت باج‌خواهی کردند، آنها همچنین چندین فیلم را دزدیدند و در شبکه اینترنتی p2p به اشتراک گذاشتند.

یکی از فیلم‌ها شاخص دزدیده شده، فیلم بود به نام Fury که تازه دو هفته پیش در آمریکا به روی پرده‌های سینما رفته بود، در این فیلم برد پیت بازی کرده است و داستانی در فضای جنگ جهانی دوم است. فیلم‌های دیگر اینها بودند Annie، Mr. Turner، Still Alice و Write Love on her Arms.عناوینی که به‌جز Fury و Mr. Turner هیچ‌کدام اکران نشده‌اند.

fury

فیلم Fury با بازی برد پیت و شیا لبوف ماه گذشته اکران و با استقبال خوب سینما دوستان روبرو شد. بااین‌حال ، هنوز ۲۴ ساعت از زمان عرضه نسخه غیرقانونی نگذشته که تعداد دانلودهای این فیلم به ۱/۲ میلیون رسیده که ۸۸۸ هزار IP جداگانه آن را تهیه‌کرده‌اند. همچنین فیلم Annie تا این لحظه بیش از ۲۰۰ هزار بار دانلود شده است.

سخنگوی سونی این عمل را حرکتی جنایت‌کارانه توصیف کرده و به هکرها هشدار داده که خیلی زود به دام می‌افتند. پیش‌ازاین استودیو لاینگیتز هم به دلیل لو رفتن نسخه سوم فیلم گوشت‌های دم توپ با چنین مشکلی روبرو شده بود.

رتبه دهی به این مطلب
اين مطلب را به اشتراك بگذاريد
  • Facebook
  • Twitter
  • Google+
  • Linkedin

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>