۲۶ آذر , ۱۳۹۳

هر ساله موتورهای جستجو لیستی از بیشترین موضوعات جستجو شده خود را در پایان سال منتشر می‌کنند. این لیست‌ نشان می‌دهد که مردم دنیا در سالی که گذشت کدام اتفاقات را از نزدیک دنبال کردند، کدام شخصیت را محبوب‌تر از دیگران یافتند و در مجموع کدام یک از موضوعات سیاسی، اجتماعی و ورزشی بیش از همه افکار جهانی را با خود همراه کرد.

گوگل بزرگ‌ترین موتور جستجوی جهان نیز در پایان هر سال، دست به معرفی این لیست می‌زند. گوگل امسال دو لیست، یکی برای آمریکا و دیگری برای دنیا منتشر کرده و نکته جالب اینجاست که جستجوهای آمریکا و دنیا تقریبا به یکدیگر مشابهت کامل دارند.

همچنین همانطور که مشخص است، اتفاقات تراژیک چون مرگ کمدین مشهور رابین ولیامز و بحران‌های جهانی چون بیماری ابولا در سرلیست این مجموعه جستجوها قرار دارند. لیست بیشترین جستجوهای جهانی را به تفکیک در زیر مشاهده می‌کنید و برای مشاهده لیست کامل نیز می‌توانید به وبسایت گوگل به این آدرس مراجعه کنید.

عبارات

۱- رابین ویلیامز
۲- جام جهانی
۳- ابولا
۴- هواپیمایی مالزی
۵- چالش سطل آب یخ ALS
۶- فلپی برد
۷- کنچیتا وورست
۸- داعش سابق
۹- انیمیشن Frozen
۱۰- المپیک سوشی

شخصیت‌ها

۱- جنیفر لاورنس
۲- کیم کارداشیان
۳- ژولیه گایت
۴- تریسی مورگان
۵- رنه زلوگر
۶- جرد لتو
۷- لرد
۸- متیو مکانهی
۹- امل علم الدین
۱۰- دونالد استرلینگ

محصولات الکترونیکی بازار

۱- آیفون ۶
۲- گلکسی S5
۳- نکسوس ۶
۴- موتو جی
۵- سامسونگ نوت ۴
۶- الجی جی ۳
۷- اکس باکس وان
۸- اپل واچ
۹- نوکیا اکس
۱۰- آیپد ایر

google

رتبه دهی به این مطلب
اين مطلب را به اشتراك بگذاريد
  • Facebook
  • Twitter
  • Google+
  • Linkedin

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>