۲۷ آذر , ۱۳۹۳

پس از تهدیدات تروریستی هکرهای سونی پیکچرز، خبر حذف برنامه اکران فیلم the interview تایید می شود.

the-interview

وال استریت ژورنال و هالیوود ریپورتر هر دو بر اساس منابع ناشناسی گزارش داده‌اند که بزرگ‌ترین سینماهای آمریکای شمالی اکران هفته آینده فیلم The Interview را از برنامه خود کنار گذاشته‌اند.

کارمایک سینماز که صاحب یکی از بزرگ‌ترین مجموعه سینماهای آمریکا به شمار می‌رود، نخستین کمپانی بود که تصمیمش مبنی بر عدم اکران فیلم را به اطلاع سونی رساند و منابع خبری حالا کمپانی‌های ای‌ام‌سی، سینمارک، ریگال و سینپلکس را نیز به این لیست اضافه کرده‌اند.

یکی از سینمادارهای آمریکایی دیروز و پس از تهدید تروریستی هکرهای سونی پیکچرز به نیویورک تایمز گفته بود که اشاره این گروه به ماجراهای یازدهم سپتامبر به عنوان عامل اصلی این تصمیم از سوی سینمادارها بوده است.

سونی پس از شنیدن زمزمه‌هایی برای عدم اکران فیلم The Interview گفته بود که اعتراضی به این تصمیم سینماهادارها نخواهد داشت. ورایتی نیز پس از انصراف سینماها از اکران فیلم، خبر داده که سونی گزینه اکران اینترنتی (VOD) را برای پخش فیلم پر سر و صدای خود بررسی می‌کند.

همزمان خبر می‌رسد که کمپانی New Regency تولید فیلمی به کارگردانی فیلمساز مشهور، گور وربینسکی و نقش‌آفرینی استیو کارل را متوقف کرده است. این فیلم “تریلری پارانویایی” توصیف شده که در کره شمالی می‌گذرد. یکی از افراد مطلع به Deadline گفته “در چنین شرایطی ادامه تولید این فیلم معقولانه نیست.”

هکرهای سونی پیکچرز پس از حمله گسترده به سرورهای سونی و افشای اطلاعات به شدت محرمانه مربوط به این شرکت، تهدید کرده‌اند که به سینماهای اکران‌کننده این فیلم حمله تروریستی خواهد داشت.

The Interview روایتگر دو مجری آمریکایی با بازی جیمز فرانکو و سث روگان است که با سفر به کره شمالی قصد دارند رهبر این کشور را ترور کنند. کره شمالی پیش‌تر با وجود قدردانی از اقدامات هکرها، هر گونه دخالت در این هک را رد کرده بود.

پس از کنارکشیدن بزرگترین مجموعه سینماهای آمریکا از اکران فیلم The Interview، حالا سونی نیز در اطلاعیه‌ای خبر داده که اکران فیلم در ۲۵ دسامبر را به طور کامل متوقف می‌کند.

سونی در این اطلاعیه با حمله به هکرها نوشته است: “کسانی ظاهرا به دلیل نپسندیدن یک فیلم، به ما حمله کردند و اسناد، ایمیل‌ها و دارایی‌های حساس ما را دزدیدند و به دنبال این بودند تا روحیه ما را نیز نابود کنند. ما عمیقا به خاطر چنین تلاش‌های بی‌شرمانه‌ای جهت جلوگیری از پخش یک فیلم، ضربه‌زدن به کمپانی ما، کارمندان ما و جامعه آمریکا آزرده‌ایم. ما همچنان در کنار فیلمسازانمان برای اظهار عقیده آزاد آنها خواهیم ایستاد و به شدت از این اتفاق متأسفیم.”

به گزارش ان‌بی‌سی، نیویورک تایمز و سی‌ان‌ان مقامات آمریکایی قصد دارند امروز پنج‌شنبه کره شمالی را به عنوان مسئول هک گسترده کامپیوترهای سونی معرفی کنند. مقاماتی از دولت آمریکا به این وبسایت‌ها گفته‌اند که رابطه‌ای میان این هک و دولت کره شمالی یافته‌اند و این کشور نقشی مرکزی در این هک داشته است.

این مقامات در عین حال افزوده‌اند که عملیات هک در خارج از کره شمالی انجام شده است. آخرین ردگیری‌ها به اجرای عملیات در کشور تایلند اشاره دارد. FBI پیشتر گفته بود که هیچ نشانه‌ای دال بر دخالت کره شمالی در این هک به دست نیاورده و کره شمالی نیز دخالت در این ماجرا را رد کرده بود.

رتبه دهی به این مطلب
اين مطلب را به اشتراك بگذاريد
  • Facebook
  • Twitter
  • Google+
  • Linkedin

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>